Google уклав угоду з ядерною компанією для розвитку штучного інтелекту

15.10.2024

Компанія Google підписала угоду про використання малих ядерних реакторів для виробництва величезної кількості енергії, необхідної для живлення її центрів обробки даних зі штучним інтелектом (ШІ), пише BBC.

Компанія заявляє, що угода з Kairos Power дозволить їй почати використовувати перший реактор в цьому десятилітті і запустити більше реакторів до 2035 року.

Компанії не надали жодних подробиць про те, скільки коштує угода і де будуть побудовані заводи.

Технологічні компанії все частіше звертаються до ядерних джерел енергії для забезпечення електроенергією, що використовується величезними центрами обробки даних, які керують штучним інтелектом.

«Мережа потребує нових джерел електроенергії для підтримки технологій штучного інтелекту»,

– сказав Майкл Террелл, старший директор з енергетики та клімату Google.

«Ця угода допомагає прискорити розробку нової технології для чистого та надійного задоволення енергетичних потреб, а також розкрити весь потенціал штучного інтелекту для всіх».

Угода з Google «важлива для прискорення комерціалізації передової ядерної енергетики, демонструючи технічну та ринкову життєздатність рішення, критично важливого для декарбонізації електромереж», – сказав виконавчий директор Kairos Джефф Олсон.

Плани все ще мають бути схвалені Комісією з ядерного регулювання США, а також місцевими агентствами, перш ніж їм буде дозволено продовжувати.

Минулого року американські регулятори надали каліфорнійській компанії Kairos Power перший за 50 років дозвіл на будівництво ядерного реактора нового типу.

У липні компанія розпочала будівництво демонстраційного реактора в штаті Теннессі.

Стартап спеціалізується на розробці менших реакторів, які використовують розплавлену фтористу сіль як теплоносій замість води, яку використовують традиційні атомні станції.

Ядерна енергетика, яка практично не містить вуглецю і забезпечує електроенергією 24 години на добу, стає все більш привабливою для технологічної галузі, оскільки вона намагається скоротити викиди, навіть якщо використовує більше енергії.

Очікується, що до кінця десятиліття глобальне споживання енергії центрами обробки даних збільшиться більш ніж удвічі, згідно з даними банківського гіганта Уолл-стріт Goldman Sachs.

Джон Мур, галузевий редактор веб-сайту TechTarget, розповів BBC, що центри обробки даних зі штучним інтелектом потребують великої кількості електроенергії як для живлення, так і для охолодження обладнання.

“Ці дата-центри оснащені спеціалізованим обладнанням… які вимагають багато енергії, які виробляють багато тепла».

На минулорічній конференції Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату США приєдналися до групи країн, які хочуть потроїти свої потужності ядерної енергетики до 2050 року в рамках зусиль щодо відмови від викопного палива.

Однак критики кажуть, що ядерна енергетика не є безризиковою і виробляє довготривалі радіоактивні відходи.

Минулого місяця Microsoft досягла угоди про відновлення роботи на енергетичній електростанції Три-Майл-Айленд, місці найгіршої ядерної аварії в Америці в 1979 році.

У березні Amazon заявила, що купить дата-центр з ядерною енергією в штаті Пенсільванія.

Попередня новина Наступна новина