Навчання з виявлення, ідентифікації та захисту від радіоактивних матеріалів

10.12.2018

У період з 19 по 23 листопада на базі відділу прикордонної служби «Овруч» Житомирського прикордонного загону пройшло навчання з виявлення, ідентифікації та захисту від радіоактивних матеріалів.

Навчання було підготовлено і проведено силами Центру підготовки з протидії розповсюдженню зброї масового знищення Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби як завершальний етап проекту міжнародної технічної допомоги «Обладнання для виявлення ядерних матеріалів і радіоактивних речовин, захисту та навчання для Житомирського прикордонного загону Державної прикордонної служби України».

Виконання проекту здійснювалось норвезькою компанією Nordisk Sikkerhet AS спільно з Адміністрацією Держприкордонслужби. В рамках проекту було отримано обладнання торгової марки «ЕКОТЕСТ» з виявлення, ідентифікації та захисту від радіоактивних речовин для потреб Житомирського прикордонного загону. Фінансування проекту здійснювалось за рахунок Міністерства Закордонних справ Норвегії в рамках Плану дій Уряду Норвегії в галузі ядерної безпеки і охорони навколишнього середовища в Північних регіонах. Контроль за виконанням проекту покладено на Державне управління Норвегії з ядерної та радіаційної безпеки.

Під час навчань представники Житомирського прикордонного загону ознайомились із загрозами розповсюдження та властивостями радіоактивних матеріалів, типами обладнання за їх виявленням, навчились працювати з отриманим в рамках проекту обладнанням.

Практична частина навчань була проведена на території Зони відчуження ЧАЕС та в пункті пропуску «Виступовичі» Житомирського прикордонного загону. В якості спостерігачів на навчанні були присутні представники Державного управління Норвегії з ядерної та радіаційної безпеки.

* за матеріалами офіційного сайту Державної прикордонної служби України:
https://dpsu.gov.ua/ua/news/u-derzhprikordonsluzhbi-proyshlo-navchannya-z-viyavlennya-identifikacii-ta-zahistu-vid-radioaktivnih-materialiv/

novina_2_01

novina_2_02

novina_2_03

novina_2_04

novina_2_05

novina_2_06

Попередня новина Наступна новина