Що таке радіація

11.02.2015

Радіація – це вид випромінення, який змінює стан ядер або атомів, перетворюючи на електрично заряджені іони і продукти ядерних реакцій. Різні види випромінення відрізняються різною проникаючою здатністю, тому неоднаково впливають на наш організм.
Більше >

Зменшення впливу

11.02.2015

Великі дози радіації населення отримує в районах, де розташовані підприємства з видобутку та переробки мінеральної сировини (зокрема вугільної галузі), а також неподалік підприємств теплової енергетики і металургії. Вміст радону в повітрі житлових та громадських споруд у цих районах може перевищувати діючі гігієнічні нормативи в десятки разів.
Більше >

Наслідки ураження

11.02.2015

Під впливом іонізуючого випромінення атоми і молекули живих клітин іонізуються, в результаті чого відбуваються складні фізико-хімічні процеси, які впливають на характер подальшої життєдіяльності людини.
Більше >

Шляхи проникнення

11.02.2015

Основними джерелами радіації є не потенційно небезпечні у випадку надзвичайних ситуацій ядерні об'єкти, а природні джерела. Основну дозу опромінення кожна людина отримує саме від природних джерел радіації, наприклад, з космосу.
Більше >

Приклади загрози

11.02.2015

Існує значна кількість способів міграції радіонуклідів в навколишньому середовищі. Наслідком таких процесів є забруднення ґрунтів, водойм, дерев та рослин, а також опромінення людей і тварин.
Більше >